Bony na sterylizację

Jeśli mieszkasz na osiedlu i zauważasz bezpańskie koty, które najczęściej buszują i rozmnażają się w piwnicy bloku - nie czekaj!!

Niedokarmiane zwierzęta zawsze głodują! Zimą nie mają co jeść, a to co uda im się zdobyć często nie wystarcza na przeżycie. Na taki los szczególnie narażone są młode koty. Dokarmianie "piwnicznych" kotów nie jest całkowitym wyjściem z sytuacji (choć jest to bardzo ważne!). Kotka może okocić się dwa razy w roku, a kociąt będzie jeszcze więcej i nikt nie będzie w stanie dokarmić wszystkich. Jeśli nie jest Ci obojętne życie tych kotów - jedź do najbliższego schroniska i zgłoś to!
Dostaniesz darmowy bon na sterylizację kotki. Pojedź z kotką do weterynarza, przedstaw bon, a za kilka godzin będziesz mógł odebrać kicię już wysterylizowaną. Pamiętaj tylko, aby w ten dzień okazać jej nieco ciepła i czułości; to przecież poważny zabieg... Postaraj się o jakiś czysty koc, szmatkę, starą bluzkę itp. Kot potrzebuje wtedy szczególnych warunków. Przez conajmniej kilka dni zaglądaj do kota, kontroluj czy wszystko jest w porządku.

Nie zapominaj jednak, że bony zarezerwowane są dla najbardziej "potrzebujących" kotów! Własny kot - za własne pieniądze!

Dodaj komentarz

Dodaj nową odpowiedź