Podróże z kotem

Warto pamiętać - wybierając się z kotem w zagraniczną podróż, aby upewnić się w ambasadzie danego kraju czy nie zostały wprowadzone jakieś dodatkowe wymogi. Zaoszczędzi nam to nerwów i wielu niepotrzebnych problemów.

Planując podróż ze swoim pupilem warto trzymać się pewnych sprawdzonych zasad.

Zanim wyruszysz:

- do jedzenia dawaj kotu tylko lekkostrawną karmę i wodę. Jeśli kot ma chorobę lokomocyjną można podać również odpowiedni środek.
- koniecznie weź ze sobą transporter, do którego włóż ulubioną rzecz zwierzaka, na przykład kocyk (kotek będzie się czuł bezpieczniej i bardziej „swojo”)
- można również rozpylić specjalny spray w samochodzie albo w transporterku, który zawiera feromony uspakajające w sposób naturalny

Podczas podróży:

- unikać zmian prędkości, ostrych zakrętów
- zachowywać się cicho, nie hałasować
- rozmawiać często do pupila (szczególnie podczas jego pierwszych wypraw)
- uchylać co jakiś czas okno w samochodzie aby dostarczyć świeże powietrze albo robić postoje co ok. 2 godziny
- w żadnym wypadku nie pozostawiać zwierzęcia samego w samochodzie

Dodaj komentarz

ewung prawda że super zawbaa? Normalnie się czuję, jakby znf3w była Gwiazdka, a ja z biciem serca czekam na prezenty. Nie wiem jak Wam, ale mi te karty świetnie robią na szare zimowo-przedwiosenne dni. Madzik Owszem, dwie osoby chyba skapitulowały (ogromniasta szkoda ), a jeszcze jedna karta jest w drodze, także niedługo będzie można ją tu podziwiać.Antares, amyszka odezwę się do was mailowo, akurat dwie osoby wypadły, to może wskoczycie na ich miejsce, jeśli macie ochotę? Myślę, że nikt nie będzie miał nic przeciwko.

Dodaj nową odpowiedź